Biznes

Doradztwo kredytowe – podstawowe wskazówki

Doradztwo kredytowe – podstawowe wskazówki

Nie jest tajemnicą, że brakuje edukacji finansowej w Polsce. Nie oznacza to jednak, że nie możemy jej poszerzać, korzystając z renomowanych źródeł. Jeśli nie mamy dużej wiedzy na temat finansów osobistych i zmagamy się ze swoimi finansami, możemy rozważyć doradztwo kredytowe.

Doradztwo kredytowe może się wiązać z różnorodnymi usługami. Doradcy kredytowi mogą pomóc w ustaleniu budżetu i doradztwie w zakresie zarządzania długiem i ogólnie swoimi pieniędzmi. Doradcy kredytowi są odpowiednio przeszkoleni w zakresie kredytów konsumenckich, zarządzania pieniędzmi i długiem i budżetowania. Tacy doradcy będą współpracować z klientami, aby opracować jak najlepszy zoptymalizowany plan rozwiązania problemów finansowych, z którymi mamy do czynienia. Szukanie pośrednictwa kredytowego jest zazwyczaj dobrowolne, ale może być wymagane przy składaniu wniosku o upadłość.

Jak znaleźć doradcę kredytowego?

Zanim zdecydujemy się na doradztwo kredytowe, odróbmy swoja pracę domową i upewnijmy się, że doradcy nie tylko cieszą się dobrą reputacją, ale również są najbardziej przydatni w konkretnej sytuacji finansowej. Szukając dobrej agencji doradztwa finansowego, zapytajmy najpierw, jakich informacji lub materiały edukacyjne dostarczają za darmo. Firmy, które pobierają opłaty za podstawowe informacje, zazwyczaj bardziej zainteresowani są świadczeniem usług, niż pomocą. Zapytajmy także o typy oferowanych usług. W ten sposób dowiemy się więcej o firmie, do której chcemy zgłosić się o pomoc. Nie decydujmy się na plan zarządzania długiem, tylko dlatego, że jest to najlepsza usługa danej firmy. Upewnijmy się też, że rozumiemy cennik danej firmy.

Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal – sprawdź zakładkę do kontaktu i uzyskaj więcej informacji

Co osiągniemy dzięki doradztwu kredytowemu?

Renomowane doradztwo obejmuje trzy rzeczy. Po pierwsze, przegląd aktualnej sytuacji finansowej klienta. Nie możemy iść do przodu, dopóki nie wiemy, z którego miejsca zaczynamy. Po drugie, następuj analiza czynników, które przyczyniły się do sytuacji finansowej klienta. Nie chcemy, aby złe nawyki podważały nasze postępy. Wreszcie, plan rozwiązania sytuacji zostaje ustalony bez podnoszenia ujemnej amortyzacji długu. To daje nam możliwość rozpoczęcia poprawienia naszej sytuacji finansowej.

Jaka jest różnica między zarządzaniem długiem a doradztwem kredytowym?

Plan zarządzania długiem to tylko jedno rozwiązanie, które doradca kredytowy może zalecić na podstawie naszej sytuacji finansowej. Posiadanie planu zarządzania długiem, to nie to samo co doradztwo kredytowe. Taki plan obejmuje organizację doradztwa kredytowego, działające jako pośrednictwo między nami a wierzycielami. Co miesiąc wpłacamy uzgodnioną kwotę agencji doradztwa kredytowego, która z kolei będzie spłacać nasze długi. Taka agencja współpracuje z wierzycielami, aby ustalić, w jaki sposób kwota będzie wpłacana każdego miesiąca, a także negocjować stopy procentowe i wszelkie zwolnienia z opłat. Ważne jest, aby bezpośrednio zadzwonić do wierzycieli i zapytać o możliwość pośrednictwa kredytowego.